mekko Object / sukkikset Wolford / kengät Billi Bi / clutch Fendi / silkkihuivi Chanel / musta poolopaita Nanso / kaulakoru ja hopeinen rannekoru Cornelia Webb / nahkainen rannekoru Hermès
Kuvissa näkyvä asu päällä pelasin viime viikolla töissä pingistä ja (melkein) voitin ;). Naureskelinkin sen jälkeen, että eihän tässä enää mitään jumppatrikoita tarvise, kun nahkamekollakin on ihan hyvä urheilla. Itse asiassa mekko ei ole aitoa nahkaa, sillä en ole koskaan löytänyt itselleni mieleistä laadukasta hyvää nahkamekkoa, joka istuisi kauniisti, olisi hihaton, leikattu kauniisti ja pituus olisi heti polven yläpuolelle. Niin, ja olisi vielä hyvälaatuista pehmeää nahkaa. Jos sellaisen tiedätte jollain valmistajalla olevan, niin saa vinkata, otan kiitollisena kaikki vinkit vastaan. Mekkoihminen en kyllä varsinaisesti ole, mutta nahkamekko buutsien ja paksun villatakin kanssa on kyllä kiva kombo. Tästä tyylistä tuli kyllä semitäti, mutta tätilook on välillä ihan jees.
Minun ei pitänyt julkaista näitä kuvia ollenkaan, kun en tykkää yhtään sisällä otetuista kuvista, mutta koska Alma on näissä niin söpö, niin ajattelin, että menköön.
Jotain kummallista on tapahtunut. Entisestä värivammaisesta on kuoriutunut värien rakastaja. Olen alkanut himoita kirkkaan keltaista pikkulaukkua tai kirkkaan vihreää ja laukkuihin matchaavia Chanelin espadrilloksia. Näin jopa viime yönä unta, että minulla oli pieni kirkkaan vihreä crossbody laukku mustan asun kanssa ja vihreät espadrillokset. Selkeästi alitajuntakin yrittää kertoa että väriä elämään nainen!
Eli nyt alkaa operaatio värien metsästys!
Onko sinulla lisääntynyt värien käyttö valon lisääntyessä?
Yksi kommentti artikkeliin ”Pingisasu”